image

ایمنی و خروج اضطراری

تاریخ انتشار: 1398/09/28

ایمنی و خروج اضطراری:

محصولات حریق شامل حرارت ، نور ودود میباشد .حرارت و دود محصولات خطرناک میباشد و راههای مقابله با آن ها در مرحله طراحی باید درنظر گرفته شود .طراحی یک ساختمان وظیفه مهندس معمار میباشد که در زمان طراحی موظف است ضوابط طراحی بنا را مطابق با مباحث مقررات ملی ساختمان بخصوص مبحث شماره 3 ( حفاظت ساختمان در مقابل حریق )رعایت نماید. دراین قسمت هدف بررسی راههای خروج و اجرای درب مقاوم دربرابر حریق در ساختمان های مسکونی میباشد.

بیشتر بخوانید

آشنایی با درهای مقاوم در برابر حریق

تاریخ انتشار: 1399/03/23

درهای مقاوم در برابر حریق بعنوان جزئی از راه خروج در ساختمان ها محسوب میشود و به لحاظ عملکردی با درهای ضد سرقت و سایر درها متفاوت می باشند . درهای دودبندی که از جنس مقاوم در برابر حریق و حرارت میباشد و با جداسازی فضاها از یکدیگر به صورت دودبند مانع از گسترش حریق و محصولات ناشی از آن میشوند. این در ها در بالا بردن ایمنی ساختمان  و کاهش خسارات حاصل از آتش سوزی نقش بسیار مهمی را ایفا نموده وباعث خروج امن ساکنین از ساختمانی که دچار حریق شده میشود.

بیشتر بخوانید

اهمیت خروج اضطراری در ساختمانهای بلند مرتبه

تاریخ انتشار: 1398/11/24

امروزه با افزایش جمعیت شهرنشینی ، افزایش آمار مهارجرت به شهرها ، افزایش دانش در خصوص ساخت و ساز و همچنین دستیابی به مصالح با کیفیت بالاتر، کمبود فضای ساخت وسازدر شهرها، شاهد ساخته شدن آسمان خراش ها و ساختمان های بلند مرتبه هستیم یکی از مهم ترین عواملی که در ساختمان های بلندمرتبه بسیار حائز اهمیت میباشد،  موضوع امداد و نجات افراد از ساختمان در هنگام بروز خطر است. نجات افراد از ساختمان های عادی از بیرون ساختمان به سهولت امکان پذیر است اما نجات افراد از ساختمان های ......

بیشتر بخوانید