image
}
گروه مشاوران و کارشناسان شهر ایمن - درباره ما

درباره ما

گروه مشاوره مهندسی شهر ایمن که همواره شعار و سرلوحه کلیه امور خود را استعانت از درگاه الهی و تجربه و دانش مؤثر همکاران  قرار داده، مجموعه ای است فعال، پویا و تخصصی، که با بهره گیری از نیروهای کارآزموده با پشتوانه سه دهه فعالیت مشاوره ای وآموزشی، امکانات تخصصی و دارا بودن پروانه صلاحیت های رسمی و قانونی، و با رسالت ایجاد ایمنی و آرامش، سرمایه گذاری اثربخش ، احقاق حق، وکاهش هزینه های ناشی از خسارات برای سرمایه گذاران ،  مدیران و سایر اقشار جامعه درراستای ایجاد شهری ایمن ونیل به توسعه پایدار، از طریق آموزش، مشاوره با ارائه راهکار های کاربردی پیشگیرانه وخدمات فنی مهندسی بر اساس معتبرترین و آخرین استانداردهای جهانی و کشوری و مطابق با قوانین و مقررات ملی ، شکل گرفته است.
       گروه مشاوره مهندسی شهر ایمن که  متعهد به کاربرد و اجرای بالاترین استانداردهای رفتار حرفه ای بوده وخدمات خود را بر اساس صداقت، بی طرفی، عدل و انصاف و پایبندی به اصول اخلاقی قرارداده و تمامی فعالان گروه را به این اصول پایبند نموده، عملکرد مسئولانه و با شرافت مطابق با قانون و اصول اخلاقی به منظور تحکیم وتقویت حیثیت، اعتبارو مفید بودن خدمات مهندسی وصنعتی ، را شعار اخلاقی خود قرار داده است.
       هدف گروه، بهره گیری از کارشناسان ایمنی، آتش نشانی ، آب ومحیط زیست ، سلامت وبهداشت (عمومی ، روانی، غذائی، ورزشی، صنعتی) ، انرژی، فنی مهندسی، امداد ، نجات ومدیریت بحران، بازرسی( فنی و کیفی) ، روابط کار، سیستمهای حفاظتی، وبیمه ، به منظور نشر " ایمنی ، امنیت ، وآرامش " منطبق با استاندارد های داخلی و خارجی ، ارتقاء سطح کیفی  ایمنی، امنیت، سلامت ،بهداشت ومحیط زیست، و دانش فنی مجموعه های شهری و صنعتی  از طریق افزایش سطح توانایی، دانش ، مهارت و شایستگی های شغلی برای ارائه خدمات مطلوبتر،  روزآمد سازی ، توانمند سازی و توسعه دانش ، بینش ، مهارت ، نگرش معنوی ، بصیرتی کلیه اقشار ،سازمانها و ارگانهای تولیدی و خدماتی جامعه با استفاده از دانش فنی و تجربه کارشناسان گروه، برند شدن و توسعه دامنه فعالیت گروه در کل کشور در زمینه فعالیتهای تعریف شده و آگاه سازی در خصوص خدمات مشاوره و کارشناسی و برآورده کردن نیازهای آموزشی، و تولید دانش در گروه از طریق ارائه مقالات، کتب وسایر فعالیتهای دانشی می باشد تا با استفاده از دانش آکادمیک و تجربیات شهری ، صنعتی و فنی در راستای نیازهای آموزشی و مشاوره ای جامعه شهری و صنعتی گام بردارد. 
       آشنایی با حوادث مختلف، آسیب ها وخسارات وارده به صاحبان و شاغلان صنایع و شهروندان که گاه باعث فنای سرمایه مالی و جانی، در کسری از زمان میگردد و بر اثر عواملی چون بی توجهی به ایمنی ، بهداشت، محیط زیست و ....،و نواقص و کم کاری های ناشی از عدم آگاهی ... به وجود می آید ، احساس تکلیفی سنگین در این گروه ایجاد کرده است و نیاز به ایمنی و سلامتی، آرامش و آسایش شهروندان و صنعتگران، سبب گردیده گروه مشاوران وکارشناسان شهر ایمن  به ایجاد بستر ارتباطی مناسب جهت نیل به این مهم بپردازد.

       فعالیت گروه در زمینه آموزش ، مشاوره ، طراحی ، اجرا، نظارت ، هدایت شغلی، و ارائه خدمات مرتبط در راستای : مهندسی و مدیریت ایمنی ، آتش نشانی ، محیط زیست ، سلامت وبهداشت (عمومی ، روانی ، غذائی، ورزشی، صنعتی) ، انرژی، فنی مهندسی، امداد و نجات، بازرسی ، روابط کار، سیستمهای حفاظتی، و بیمه وحقوق، در بخشهای : عمومی ، خصوصی ، خدماتی ، اداری و صنعتی می باشد.
      امیدکه بتوانیم با همراهی شما در راستای اعتلای فرهنگ HSEE در جامعه شهری و صنعتی و نیل به توسعه پایدارگامهای مؤثری برداریم.

 

                                                                                                                                     

                                                                     علیرضا یاوری                                                                       مژگان کامیاب

                                                                       مدیر گروه                                                                        مدیر آموزش گروه

                                                                 

 

ضمنا یکی از ویژگی های این سایت، برخورداری از مطالب علمی و تخصصی تحت عنوان مجله شهر ایمن می باشد:

لطفا وارد منو مجله شهر ایمن شوید

به  نام  خالق  دانا  ، نمودیم شمع ها   روشن                              چو سازیم ایمن این دنیا ، شود فردای ما گلشن
       به نام نامی ایزد ، که نامش بر زبان ، شیرینی و عطر خوشی آرد ، همو که یاد او در خاطرشیدای آشفته ، بسی آرامشی سازد ، که چون پشتت خدا بینی ، به دشت و کوه می تازی ، توکل برخدا کرده ، زمین و کوه و دریا را ، مسخر با قدوم خود، چو دشتی صاف می سازی.
       راهی را با نامش آغاز کرده ایم. تازه نیست ، اما تازه است برای ما. بی تجربه نیستیم در این ره، اما تجربیات مجربین و پیش کسوتان را نیز با همت والای جوانانی مشتاق ومتخصص در آمیخته ایم تا گامی هرچند کوچک اما هدفدار را در مسیر اعتلای فرهنگی ایمنی، بهداشت،محیط زیست وانرژی، و ترویج فرهنگ پیشگیری برداریم. هدفمان تلاش برای ایرانی ایمن تر است و عزممان را جزم کرده ایم تا ثابت کنیم می توانیم آنچه اراده نموده ایم عینیت بخشیم، چرا که به او توکل کرده ایم و به پشتوانیش ایمان داریم وبه مخاطبینمان اطمینان. 
        شمعی را افروخته و در دست گرفته ایم تا مسیر پیش رو را روشن داریم و به یاری نورش گام برداریم ، باشد تا به مصداق آیه 32 سوره مائده که می فرماید: "هر آنکس به شخصی ببخشد حیات / زچنگال مرگش ببخشد نجات / بود مثل اینکه بدادست جان / به هرکس که بودست اندر جهان " بتوانیم در نجات جانی سهیم گردیم و .... چو سازیم ایمن این دنیا ، شود فردای ما گلشن .
       می گویند زندگی با "تولد" شروع نمی شود، با "تحول" آغازمیشود . لازم نیست بزرگ باشی تا شروع کنی، بلکه شروع کن تابزرگ شوی، و نیز گفته اند  باد باچراغ خاموش کاری ندارد، "اگردرسختی هستی، بدان که روشنی".  پس تصمیم گرفته ایم این شمع را افروخته نگه داریم تا بگوئیم میخواهیم در سختی ها روشن بمانیم.
       خود به دشواری راه و ناملایمات پیش رو واقفیم و به همراهی صمیمانه شما امیدوار.  می دانیم که نقاط ضعفمان را یادآوری کرده وبا نقدی سازنده یاریمان می نمائید تا این ماهنامه را ماه به ماه ، و شماره به شماره ، بهتر و شادابتردرگلستان فرهنگ ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی عرضه نمائیم. مهرتان را نیز دریاد آوری نقاط قوتمان پاس می داریم وسپاس می گوئیم که پشتوانه ای خواهد بود برای برداشتن گام هائی استوارتر وامیدوارتر. 
       از سوی دیگر، انتظار داریم که در این مسیر تنهایمان نگذارید و با مشارکتی همه جانبه در تمامی حوزه های ترسیم شده، با ارسال مطالب علمی ، اخبار مرتبط، مباحث گوناگون و جذاب ، در هرچه پربارترکردن ماهنامه، یاریمان نمائید، و اطمینان داریم منتظرمان نخواهید گذاشت.
               کوتاه سخن ، جا دارد از کلیه عزیزانی که ما را درتهیه ی این محله یاری می دهند، صمیمانه سپاسگزاری گردد. به امید روزی که با رعایت ایمنی به عنوان فرهنگی همگانی ،کمتر شاهد بروز حوادث تلخ و خانمان برانداز باشیم. انشاا..

 

پیام خود را ارسال نمایید

image